Jak začít v Německu od nuly

(i když neumíte německy)

Chcete si najít práci v Německu a začít nový život, ale bojíte se, že to nezvládnete? Nevíte, jak postupovat a co všechno zařídit? S tímhle praktickým manuálem budete na všechno připraveni.

✔ Zjistíte, jak si najít práci a začít vydělávat až 3× víc než v ČR. I bez znalosti němčiny. (A nenaletět přitom agentuře.)

✔ Prozradím vám, na co si dát pozor v pracovní smlouvě, jak vyřešit daně a zařídit všechno papírování. Ano, i Kindergeld.

✔ Spočítáte si čistou mzdu i na kolik vás vyjde bydlení v Německu. Ať se můžete rozhodnout, jestli se chcete stěhovat nebo radši pendlovat.

✔ Poradím vám, co dělat, když nejde vše podle plánu – aneb jak funguje nemocenská nebo podpora v nezaměstnanosti.

✔ A přidám další desítky tipů, které vám usnadní začátky v nové zemi. Celkem odpovím na 100+1 otázek o práci a životě v Německu.

E-kniha jakdonemecka.cz 2022

Stáhněte si e-knihu v PDF za 850 Kč a získáte bonus zdarma.

Podívejte se, co všechno je obsahem e-knihy

+ BONUS ZDARMA: Kolik přesně stojí život v Německu?

Prvních šest měsíců, kdy jsem bydlela v Dortmundu, jsem zapisovala každý utracený cent. K e-knize získáte zdarma tabulku přesných nákladů na život v Německu.

Paní Jano,

Vaše e-kniha a též moje účast na on-line posezení s Vámi těsně před mým odjezdem do neznáma mi dodala energii a důležité informace, které mi pomohly v začátcích. Věru, nebylo to lehké, ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí. Na úřadech byly německé ženy velice milé, vstřícné a pochválily moji němčinu (pro mě velká vzpruha).

Teď už je lépe, ukázal jsem, že umím jezdit, mám přidělené vozidlo, už se na mě neupírá zrak všech… Dnes přišla první německá výplata, 2053,- netto (spokojenost), a to jsem ještě dva dny nepracoval kvůli běhání po úřadech. Myslím, že na nováčka DOBRÝ! O víc než +20 000,- než v ČR!

Ještě jednou velké DÍKY!!!

Jiří Vognar

LKW Fahrer

E-knihu jsem přečetl během prvních 2 dní takřka jedním dechem. I přesto, že některé informace už byly v mém obecném povědomí, a něco prozatím ani nevyužiji, musím konstatovat, že jsem v ní našel spoustu cenných informací a tipů.

Nejprve jsem přemýšlel pouze o práci v Německu a bydlení v Čechách blízko hranic. Vzhledem k situaci pendlerů během pandemie ale vyšlo najevo, že to nemusí být nejlepší nápad.

Jaké bylo moje překvapení, když z uvedených zdrojů vyplynulo, že cena bydlení nemusí být v Německu vyšší než v Čechách. Celkově se mi e-kniha velice líbila a rád bych se na vás obrátil i s vytvořením životopisu v němčině.

Jiří K.

Váháte, jestli se vám investice vyplatí?

Taky jsem začínala v Německu od nuly. A měla obavy, jak to všechno zvládnu. Kdybych se tak tehdy mohla někoho zeptat, jak to vlastně chodí!

Vím, co vás zajímá a jaké máte obavy. Každý den pomáhám zájemcům o práci v Německu, kteří hledají odhodlání začít nový život za hranicemi. Těm, kteří rozhodnutí roky odkládají, i těm, co chtějí lepší budoucnost pro své děti.

Ušetříte si hodiny hledání na internetu. V návodu najdete balík praktických informací, které čerpám z oficiálních německých zdrojů. A navrch přihodím své osobní zkušenosti.

Nemusíte překládat z němčiny. Už jsem to udělala za vás. Všechny informace získáte na jednom místě. Přehledně, srozumitelně a česky.

Jana autorka jakdonemecka.cz

Jana Březinová

autorka webu jakdonemecka.cz

Co kdybyste první krok za prací a životem v Německu udělali už dnes?

E-book je jedním slovem skvělý.

Je přehledný, čtivý, nabitý informacemi. Nechybí zde ani tipy, zajímavosti a osobní doporučení autorky.

Vše je srozumitelně a polopaticky vysvětleno, naleznete zde odpovědi na všechny otázky, se kterými jste si marně lámali hlavu, báli jste se zeptat nebo jste doposud nikde nemohli najít správnou odpověď. Líbí se mi, že autorka myslela na všechny detaily – udává odkazy na užitečné internetové stránky či si zde rovnou můžete stáhnout různé potřebné dokumenty.

Každý, kdo se chce do Německa vydat, ať už za prací nebo se chce usadit a začít nový život, najde v této knize přehledný návod, jak se má v různých situacích správně postupovat, na co si dát pozor, co očekávat. Kniha je jedinečná, takováto „příručka pro práci a život v Německu“ na trhu opravdu chyběla, a já ji mohu z vlastní zkušenosti jen doporučit. Autorce patří za skvělý nápad velký dík.

Michaela Karešová

Každý začátek je těžký. A začínat v cizí zemi, bez známostí a přátel a ve věku, kdy se mnozí už pomalu chystají na důchod, je skutečným krokem do prázdna. A než člověk takový krok udělá, snaží se získat jakoukoli informaci. A právě takovou jsem našel v tomhle báječném e-booku. A ne jednu. A ne jakoukoli. Krok po kroku mě doprovázel mými začátky v Německu a i dnes, když si nejsem úplně jistý nějakou agendou, jdu pro informaci sem. Zkrátka nebojte se do Německa, tato e-kniha vám s jistotou poradí Jak!
Petr Schneider

Prozessingenieur und Industrialisierung

Pokud přešlapujete na místě a bojíte se rozhodnout, e-book vám pomůže si vyjasnit, co by práce v Německu a přesun za ní obnášely. Najdete zde spoustu praktických rad a tipů včetně statistik a odkazů. Vyjasníte si, jak postupovat, co je vše potřeba zařídit a také na co si dát pozor.
Veronika Vágnerová

Pokud byste se rádi vydali do Německa, ale nevíte, jak na to a už si s tím lámete hlavu notnou dobu jako já, pak je kniha určena pro vás. Obsahuje totiž přesně ty rady, které vám pomůžou nabrat vítr do plachet a vydat se vstříc novým zítřkům beze strachu, že cestou zabloudíte – máte přece po ruce kompas i podrobnou mapu.

Kniha je nabitá mnoha informacemi, které potřebujete znát pro práci a život v Německu, ale přesto jí to neubývá nic na přehlednosti. Kapitoly pokrývají širokou škálu situací. Rady se netýkají jen hledání práce a toho, na co si dát pozor v pracovní smlouvě, ale zabývají se i stěhováním či zařízením německého bankovního účtu. Dokonce paní Březinová myslela i na takovou věc, jako poplatek za televizi a rozhlas (Rundfunk) nebo jestli je v Německu povinnost třídit odpad. 🙂

Na své si přijdou nejen lidé, kteří chtějí pracovat přímo v Německu, ale i pendleři. Údaje jsou aktualizovány a přehledně doplněny užitečnými odkazy na konkrétní webové stránky. Kniha je zamýšlena jako poradce, na kterého se můžete kdykoliv obrátit během svého prvního roku práce či života v Německu a já za takového poradce moc děkuji.

Pokud byste cestou přeci jen nararazili na nenadálou situaci a nevěděli si s ní rady, je k dispozici vždy pomoc v podobě osobní konzultace, kterou za sebe vřele doporučuji. 🙂 Konzultace mi moc pomohla ujasnit některé specifické otázky, s kterými jsem se potýkala.
Kateřina Grohmannová

Stáhněte si e-knihu v PDF za 850 Kč a získáte bonus zdarma.