Němčina

Překladatelé a tlumočníci do němčiny
Výuka němčiny
Životopis v němčině
Práce v Německu bez jazyka – najdu ji?

Práce v Německu bez jazyka – najdu ji?

Najdu práci v Německu bez znalosti jazyka? Tuto otázku si nejspíš kladou všichni, kteří si záludnosti němčiny zatím úplně neosvojili. Dobrá zpráva je, že získat práci v Německu bez jazyka je možné –...

Němčina: Vše, co potřebujete vědět

Němčina není jednoduchý jazyk a spoustě lidem se dokonce hnusí. Nebudu vám lhát, když jsem si měla ve škole vybrat druhý cizí jazyk, bránila jsem se zuby nehty, aby to nemusela být ta odporná němčina. Nakonec jsem se jí stejně nevyhnula a protrpěla osm let výuky němčiny.

Poté mě to do zaválo do Německa za prací a já začala používat němčinu přímo v Německu. Najednou jsem si ji zamilovala! Zjistila jsem, že němčina má pro všechno na světě své slovo a když ne, tak ho prostě vytvoříte. Začala jsem chápat, proč se němčině říká jazyk velkých básníků. A litovala jsem, že mi krásu němčiny neuměli ve škole předat.

Jak si zamilovat němčinu? Učte se německy správně!

Právě na svém příkladu moc dobře vidím, jak je důležité učit se německy správně. Tak, aby vás to bavilo. Existuje několik způsobů, jak se učit německy – třeba v jazykovce nebo online po Skypu. Každému vyhovuje něco jiného a někdo má dost motivace na to, aby se učil němčinu jako samouk.

Nejoblíbenější je momentálně výuka němčiny online. Má celou řadu výhod – můžete se učit německy odkudkoliv a kdykoliv, stačí vám jen připojení k internetu. Vyberete si online kurzy němčiny nebo individuální hodiny s lektorem němčiny.

Zjistěte, jaké mají různé způsoby výuky němčiny výhody a nevýhody >>>

Za jak dlouho se dá naučit německy?

Kdyby tak bylo možné jednou si něco přečíst v němčině a okamžitě si to pamatovat! To ale bohužel nefunguje ani s němčinou, ani s žádným jiným jazykem (pokud tedy nemáte geniální paměť). Učení cizího jazyka je nekončící proces, a tak k tomu musíte přistupovat, jinak budete ze svých znalostí němčiny jen frustrovaní.

V první řadě byste si měli určit cíl, kterého chcete dosáhnout. Chcete pracovat v Německu? Nebo se do Německa chystáte za studiem? Jednoznačný cíl vám pomůže u učení němčiny vydržet, i když vám to zrovna nepůjde od ruky. Pak budete dělat i rychlé pokroky. Když němčině věnujete 3 hodiny týdně s lektorem a nebudete zanedbávat ani opakování a domácí přípravu, můžete se za půl roku posunout o jednu úroveň výš.

Přečtěte si celý článek Jak se naučit německy. Zn. Rychle >>>

Proč se učit německy?

Říkáte si, proč se učit německy, když se dnes po celém světě domluvíme anglicky? Nebo máte dohodnuté zaměstnání v kolektivu Čechů, proto není němčina vlastně potřeba. Na jednu stranu je to pravda, a já sama jsem práci v Německu našla bez němčiny, ale velmi rychle jsem zjistila, že zopakovat si německý jazyk bude opravdu potřeba.

Neznalost němčiny vás limituje nejen v pracovním, ale také v soukromém životě. Němci jsou velmi tolerantní k mizerné němčině – poslouchají ji každý den, protože v Německu žije miliony cizinců. Přesto svůj jazyk jednoznačně preferují a i když mluví anglicky, vždy rádi přejdou do němčiny.

Zjistěte 5 důvodů, proč se učit německy >>>

Životopis v němčině – tady se chyby neodpouští

Jakkoliv jsou Němci tolerantní k chybám v němčině, v životopisu vám je neodpustí. Jedná se o oficiální dokument a na formality si v Německu potrpí. Proto byste si měli nechat zpracovat profesionální životopis v němčině a nechat ho zkontrolovat rodilým mluvčím. Navíc životopis v němčině se od toho českého liší – základní rozdíl je, že v Německu neposíláte jako odpověď na pracovní inzerát jen strohý strukturovaný životopis. Potřeba je odeslat celé Bewerbung a vyladit životopis v němčině k dokonalosti.

Ráda se o to postarám >>>

Jak najít práci v Německu bez němčiny?

Rozhodli jste se, že se němčinu zkrátka učit nebudete? Myslíte si, že vám stačí jen pár německých frází? Taky jsem si to myslela – za nic na světě jsem se nechtěla znovu pouštět do učení němčiny, kterou jsem ve škole tak nesnášela. Ale nakonec mi nic jiného nezbylo a zpětně jsem za to moc ráda. Trochu jsem se zamyslela nad tím, co byste měli zvážit před tím, než se rozhodnete vzít práci v Německu bez znalosti němčiny. Umět místní jazyk je zkrátka výhoda, kterou vám nikdo nevezme.

Přečíst článek Práce v Německu bez jazyka – najdu ji? >>>

Překladač do němčiny? Raději překladatel!

Překladač do němčiny je nejrychlejší způsob, jak na překlad z němčiny do češtiny nebo z češtiny do němčiny. Google Translate ale nefunguje vždy tak, jak si představujeme. Především u úředních dokumentů nebo pracovní smlouvy si nechte raději vyhotovit překlad z němčiny od zkušeného překladatele. Jedině tak si můžete být jistí, že správně porozumíte úřední němčině a odevzdáte v práci nebo na příslušný úřad správný papír. Překladatelé se postarají také o úřední překlad do němčiny – například vašich dokladů, rodného listu a dalších oficiálních dokumentů.

Vyhledat překladatele z němčiny/do němčiny >>>

Němčina – věděli jste, že…

Němčina je západogermánský jazyk, kterým mluví asi 180 milionů lidí po celém světě. To řadí němčinu mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě. V Evropě se po ruštině jedná o nejrozšířenější jazyk, co se týče počtu rodilých mluvčí.

Němčina je úředním jazykem v těchto zemích:

  • Německo
  • Rakousko
  • Lichtenštejnsko
  • Švýcarsko – spolu s francouzštinou, italštinou a rétorománštinou
  • Lucembursko – spolu s lucemburštinou a francouzštinou
  • Belgie – německojazyčné společenství v provincii Lutych spolu s nizozemštinou a francouzštinou
  • Itálie – v Jižním Tyrolsku (autonomní provincie Bolzano)