Pracovat a žít v Německu

Lákavá představa, ale na druhé straně vás sžírají obavy a pochybnosti…

  • Kde mám hledat práci?
  • Kolik si vydělám?
  • Musím umět německy?
  • Co je potřeba zařídit na úřadech?
  • Seženu kvalifikovanou práci?

Taky se vám honí hlavou spousta otázek, ale nemáte čas procházet diskuzní fóra a zjišťovat zkušenosti ostatních? Nebo neovládáte němčinu dost dobře natolik, abyste získali informace přímo z německých zdrojů?

Přesně proto vznikl portál JakDoNemecka. Aby vám pomohl otevřít oči a udělat velké životní rozhodnutí. Aby vám usnadnil začátky v Německu. Aby vám rozšířil obzory a pomohl vystoupit z komfortní zóny.

Kdo za webem JakdoNemecka.cz stojí?

Jmenuji se Jana a v Německu jsem pracovala celkem přes dva roky. Na svojí poslední pracovní pozici jsem vedla český tým a starala se o marketing v jednom e-shopu v Dortmundu. Do Německa jsem se přestěhovala společně s přítelem Petrem. Byla to moje třetí pracovní zkušenost z Německa – víc o tom, co mě sem přivedlo, si můžete přečíst v rozhovoru na Pracujvesvete. Taky mě můžete znát z cestovatelského blogu My Wandertime.

Nebudu lhát – Německo nikdy nebyla moje vysněná destinace. 🙂 Někdy vás však život přivede na cestu, kterou jste předem vůbec neměli vyznačenou v mapě. Po pravdě – začátky v Německu pro mě nebyly vůbec jednoduché. Na Googlu jsem trávila dlouhé hodiny, abych získala relevantní informace. Proto s vámi sdílím svoje zkušenosti, abyste na svoji cestu v Německu vykročili o něco lépe připraveni a nemuseli překonávat tolik překážek.

Informace na tomto webu shromažďuji s nejlepším vědomím a snahou pomoci, ale nejedná se o oficiální zdroj. Proto se vždy snažím odkazovat na oficiální instituce a jejich webové stránky, kde najdete aktualizované informace.

Proč pracovat v Německu?

Podle mě existuje jeden hlavní důvod, proč by si práci v Německu měl vyzkoušet každý, kdo o tom už někdy alespoň na minutu uvažoval: udělat si vlastní názor.

Poslední dobou je nám v českých médiích často prezentováno, že v Německu se vůbec tak dobře nežije. Vysoké mzdy jsou vykoupené vysokými daněmi a náklady, takže když v Německu žijete, vlastně se to v konečném součtu ani nevyplatí a v Česku se máme v podstatě lépe. Tak přesně tuhle mylnou domněnku se snažím svými články vyvracet. Každému tématu se věnuji opravdu do hloubky a vysvětluji na konkrétních příkladech, jak to v Německu funguje.

To ale neznamená, že je tu tráva vždycky zelenější. Jak se říká – každá mince má dvě strany. A to platí i tady. Já osobně si myslím, že se v Německu za srovnatelných okolností žije lépe než v Česku. Ale vy uděláte nejlépe, když si vytvoříte svůj názor sami. Později nebudete muset litovat, že jste to alespoň nezkusili. Ať už bude vaše zkušenost jakákoliv, 100% vás do budoucna obohatí. Protože život v Německu není jen o vyšších výdělcích, ale jako každá zkušenost ze zahraničí taky o získání nadhledu a rozšíření obzorů.

Přečtěte si celý článek, proč pracovat a žít v Německu.

Nepropásni žádné novinky

Zadej svůj e-mail a získej každý měsíc pravidelnou dávku novinek – včetně exkluzivního obsahu, který na webu nenajdeš!

Sleduj nás na Facebooku

Sleduj stránku JakDoNemecka.cz i na Facebooku a dozvíš se o všech aktualitách jako první. Sdílíme i zajímavosti ze života v Německu, a tak budeš vždy v obraze.