Personální agentura Starke Jobs

Práce v Německu na dosah ruky

Starke Jobs

Personální agentura

cz@starke-jobs.com

+420 733 479 763

prace.starke-jobs.com

  • pomáháme Čechům najít práci v Německu
  • pobočky v Aue, Annaberg-Buchholz, Marienberg a Bautzen
  • česky mluvící personalisté

Pomáháme Čechům vstoupit na trh práce v Německu

Našimi partnery jsou společnosti od malých regionálních výrobců po nadnárodní společnosti. Pestrá je nejen škála oborů, ve kterých naši partneři působí, ale také oborů, ve kterých můžete najít uplatnění.

Fungujeme již od roku 2008, dnes nás najdete na čtyřech pobočkách na německé straně Krušných hor. Navštívit nás můžete ve městech Aue, Annaberg-Buchholz, Marienberg a Bautzen a na každé z těchto poboček je Vám k dispozici česky mluvící kontaktní osoba.

Jak dlouho trvá, než najdu práci v Německu přes agenturu?

Poté, co spolu s českým personalistou absolvujete pohovor, kde si ujasníte představy o hledané práci a sestavíte společně profil pro zaměstnavatele, rozešle personalista Váš profil společnostem, ve kterých předpokládá Vaše brzké uplatnění. Někdy se zadaří a práci můžete mít ještě ten samý den, někdy je ale nutné mít chvíli strpení a čekat na reakce zaměstnavatelů, nebo trpělivě zkoušet reagovat na další nabídky práce, které v našem portfoliu máme. To je nakonec podobné, jako
kdybyste každou společnost oslovili sami.

Co musím zařídit před nástupem do práce v Německu?

Protože od roku 2011 nemusí Češi pro vstup na trh práce v Německu vyřizovat žádné pracovní povolení, je nástup do nové práce v Německu stejně jednoduchý, jako změna zaměstnání v Česku. Hned první den v nové práci dostanete podklady pro změnu zdravotní pojišťovny. Pokud budete mít zároveň pracovní poměr nebo vlastní výdělečnou činnost podléhající odvodům na sociálním pojištění v Čechách, zajděte si na OSSZ vyřídit papíry pro souběh sociálního pojištění v ČR a v Německu.
Zkontrolujte si také platnost Vašeho občanského průkazu a řidičského průkazu.

Jak je to s ubytováním v Německu?

Ubytování spolu s prací nenabízíme. Je však možné zajistit si pronájem bytu spolu s jinými uchazeči, ceny za pronájmy se v pohraničí pohybují ve zhruba stejné výši jako v České republice. Jednodušší to pak mají čeští uchazeči žijící v příhraničí, průměrná vzdálenost za prací do Německa se odsud pohybuje okolo 40 kilometrů, což je podobné jako dojíždět do některé z průmyslových zón, které v Ústeckém nebo Karlovarském kraji najdete. Denní dojíždění je sice trochu zdlouhavé, na druhou stranu vám ale umožní splnit si sen vyjet do světa na zkušenou, a přitom nemuset měnit nic, na co jste zvyklí.

Vyplatí se vůbec do Německa za prací dojíždět?

Pokud budeme na tuto otázku odpovídat z pohledu financí, německá minimální mzda odpovídá zhruba české průměrné mzdě. I na nekvalifikovaných pracovních pozicích si tedy můžete vydělat více, než čeští zaměstnanci na odborných pozicích vyžadujících vysokoškolské vzdělání. Práce v Německu je ale cennou investicí do Vás samotných. Nejen, že si zlepšíte svou jazykovou vybavenost, kterou posléze můžete uplatnit i v českém prostředí, získáte ale také náhled na život v České republice. Každá zkušenost s prací v zahraničí je navíc významný plusový bod, který Vás odliší od ostatních uchazečů o místo vašich snů.

Komerční prezentace