V roce 2023 došlo k sloučení dvou webů, které jsou vzájemně propojené. V čem spočívá jejich propojenost a jaké inovace přináší?

JakdoNemecka.cz

Web JakdoNemecka.cz založila Jana, která měla s prací v Německu osobní zkušenost. Nedostatek informací o Německu ji podnítil k tomu, aby získané informace zpracovala a předala dalším lidem, kterým také chyběl nedostatek znalostí o životě v Německu. Web proto založila s  cílem zprostředkovat své vlastní zkušenosti, díky kterým se začátky práce v Německu dají zvládnout co nejlehčí.

NeoTax

Pomoc lidem je rovněž hlavním záměrem NeoTaxu. Při zrodu společnosti, v roce 2012, bylo vrácení daní a účetnictví hlavní činností NeoTaxu. Z počátku byla tato služba zaměřená na Českou republiku a Slovensko. Díky mnoha dosaženým úspěchů a spokojených klientů se služba rozšířila do dalších zemí, mezi které patří i Německo. Kromě toho se s potřebami klientů rozvíjela i nabídka poskytovaných služeb. Současná škála služeb pro Německo vznikla díky koncepci „na míru klientovi” a obsahuje:

Jak bude fungovat web JakdoNemecka.cz dále?

Nebojte se, o obsah nepřijdete. Stále vás budeme zásobovat informacemi a aktualitami týkajících se Německa, německých daní a práce v Německu.

Doposud se NeoTax v rámci uvedených služeb soustředil na pomoc těm, kteří už nějakou dobu v Německu pracovali. A právě díky sloučení má teď možnost být s vámi i při samotném uvažování o práci v Německu, či v začátcích práce v cizí zemi. 

Co je tedy hlavní podstatou převzetí webu? Provést vás krok za krokem Německem a ulehčit tak ne vždy lehké začátky. A to vše prostřednictvím vždy aktuálních informací ne jen o pracovním trhu, o sociálním zabezpečení, či o pracovním právu, ale i o běžném fungování života v Německu.

Jaký obsah na webu byste uvítali? Které téma a otázky aktuálně řešíte? Budeme rádi, když nám dáte vědět do komentářů.