Aktualizováno

Němci nežijou podle počasí, ale počasí navzdory. Je jedno, jestli je +40°C nebo -15°C, prší nebo je vichřice, Němci jsou venku pořád. Hlavně v zimě, když je sychravo, pořád prší nebo minimálně mrholí, si člověk vážně všimne rozdílu oproti Česku.

Navzdory větru, dešti nebo sněžení potkáte blázny běhat v parku a každý den vidíte lidi, co jezdí do práce na kole za jakéhokoliv počasí.

Neděle = procházka s rodinou nebo přáteli – to je prostě daný – neděle znamená den na procházku, i kdyby trakaře padaly. Navíc je to taky ideální čas dát si zmrku, i když jste zároveň nabalení do čepice a rukavic. A když náhodou vysvitne sluníčko, je úplně jedno, že je zrovna leden, všechny zahrádky budou funkční a budou mít plno.

V létě se německá touha po čerstvém vzduchu dostává do extrému – všechny parky jsou v obležení grilujících partiček kamarádů nebo rodin a kolem jezer se tvoří fronty procházkychtivých nadšenců. Jednou jsme šli v létě po práci běhat a přímo před bytovkou na chodníku měl klučina vystrčené zahradní křesílko a prostě se slunil.

Tohle je jedna z věcí, která mi na životě v Německu přijde super. Myslíte, že to stojí za inspiraci?

V dalším dílu Ze života v Německu se podíváme, proč Němec miluje svoje auto víc než svoji ženu. 🙂